A weboldalt az érvényes szabványok és műszaki előírások legfrissebb állapotának megfelelően állítottuk össze. Tudásunkat folyamatosan naprakészen tartjuk, és a szakmai rendezvényeken és kamarai képzéseken is megjelenünk.
A korszerű épületgépészet
Az Európai Unió energetikai céljaival összhangban, az elkövetkező években már csak megújuló energiaforrások bevonásával lehet fűtési rendszereket tervezni. Már a tervezési fázisban ki kell alakítani az épületgépészeti rendszerek energiahordozóinak felhasználási koncepcióját.
Az építőipari trendek egyértelműen az egyre kifinomultabb épületgépészet irányába mutatnak, ma már elképzelhetetlen például mesterséges szellőztetés és klímatizálás nélkül megtervezni egy irodaházat. Az épületfelügyeleti rendszerek lehetőséget adnak a teljesen automatizált üzemeltetésre, emberi jelenlét és használat intelligens érzékelésén keresztül.
Megújuló energiaforrású gépészeti tervezés
A beruházó az üzemeltetési költségek előzetes elemzése alapján megalapozott döntést hozhat a szoláris (napkollektor, napelem), geotermikus (hőszivattyús) vagy éppen geotermális (termálvizes) rendszerek integrálásáról.
- napenergiával működő, napelemes és napkollektoros rendszerek tervezése és a kivitelezés felelős műszaki vezetése
- biomassza fűtőanyagú rendszerek tervezése: automata adagolású pellet-, brikett -, faapríték-, faelgázosító-, és szalmabála-kazános rendszerek tervezése.
- hőszivattyúk tervezése, akár passzívház gépészethez is: talajszondás, talajkollektoros, kútvizes vagy levegő forrásoldalú hőszivattyús rendszerek tervezése.
Hagyományos fűtések épületgépész tervezése
- radiátoros, padló- és más felületfűtések gépészete
- használati melegvíz termelő berendezések, bojlerek méretezése
- különböző cirkó kialakítások
- központi rendszerek
- kondenzációs kazánok betervezése: a napjainkban legelterjedtebb hőtermelő berendezés, kedvező árú, a meglévő rendszerekhez könnyen hozzáilleszthető, de a megválasztás és üzemeltetés felvet olyan mérnöki kérdéseket, amelyek nem általánosíthatók, és szakember bevonását igénylik
- kéményméretezés a kazán típusának megfelelően, engedélyeztetés és szakvéleményeztetés a helyi kéményseprő szolgáltatóval
- közmű-, csatornázás és vízellátás tervezése
- épületgépész műszaki ellenőri feladatok
Légtechnikai- és klíma rendszerek tervezése
- hagyományos- és hővisszanyerős szellőztetés, központi elszívás (például konyhatechnológiához kapcsolódóan)
- szellőzési rendszerhez hőcserélőn keresztül kapcsolódó vízhűtő berendezések, split klímás épülethűtés, hűtőházak
- hőtermelő berendezések és légkondicionáló rendszerek 264/2008. (XI. 6.) Korm. rendelet szerinti kötelező energetikai felülvizsgálata
- csatornázás és vízellátás tervezése telekhatáron belül, csapadékvíz gazdálkodás. Bizonyos esetekben vízjogi engedélyezés is szükséges lehet, általában ennek ügyintézését is átvállalja a gépész tervező.
Gázterv és gázrendszerek
Gáztervvel kell rendelkezni a legtöbb olyan átépítés esetén, amely érinti a gázvezetéket vagy a hőtermelő berendezést. Kazáncsere vagy új fogyasztói vezeték telepítése esetén sem kerülhető el az épületgépész általi terveztetés. A gáztervezési szakértők az egyes gázszolgáltatók elvárásait részletesen ismerik, így az elvállalt munkák engedélyeztetése nem marad az ügyfél feladata.
Épületenergetikai auditálás
- épületek, létesítmények veszteségfeltáró vizsgálata, auditja
- épületenergetikai pályázatoknál szakértői szintű közreműködés: KEOP, KIOP, ZBR és egyéb pályázatok mérnöki munkarészeinek elkészítése
- kötelező éves energia-audit nagyvállalatok számára
- energiagazdálkodási szaktanácsadói közreműködés
- 7/2006. (V.24.) TNM és a 176/2008. (VI.30.) Korm. rendelet szerinti energetikai tanúsítás, lakossági és intézményi ügyfeleknek is
Épületgépészet gazdaságossági elemzése
Megtérülés számítás keretében meg lehet mutatni az építtetőnek, hogy az adott gépészeti fejlesztés (értjük ezalatt a hőtermelő, szellőztető, megújuló energiaforrású rendszereket) mennyi idő alatt térül meg. A beruházási költségek összevethetők a számított megtakarítással, ami alapján egy befektetéshez hasonlatosan tervezhető a korszerűsítés. Új épületgépészetének kialakításakor lehetőség van többféle alternatív megoldás pénzügyi szemléletű összehasonlítására.
Pályázati forrású korszerűsítések
- az épületgépészetet érintő területeken folyamatosan írnak ki pályázatokat
- a pályázathoz kapcsolódóan általában előírnak gépészmérnöki szakmai munkarészeket
- lehetőség van komplett pályázatírásra is, és projektmenedzsment partner szakértő bevonára
- energiagazdálkodási szaktanácsadói közreműkő bevonása igény szerint
- 7/2006. (V.24.) TNM és a 176/2008. (VI.30.) Korm. rendelet szerinti energetikai tanúsítás, lakossági és intézményi ügyfeleknek is